Skolu un mācību process
Pirmdien - ļoti nopietni sagatavojusies devos uz skolu tikties ar katedras dekānu, kurš ir atbildīgs arī par Erasmus studentiem. Mazliet dīvains un jautrs vīrietis - un nē, kā izrādās viņš tomēr neesot gejs! :) Teica, ka priecājas mūs redzēt un jauki, ka esam izvēlējušies Šcecinu kā savu jaunās pieredzes zemi. Tad viņš izdalīja savas vizītkartes un teica, lai nosūtam uz viņa epastu vēlreiz priekšmetu sarakstu, kuru gribam mācīties. Jā, jā viņam esot mūsu apstiprinātie līgumi (šo līgumu ar Turību un Polijas augstskolu sastiprināju jau decembrī ar visiem parakstiem uz zīmogiem no visām trīs pusēm), viņš tikai pārliecināšoties, ka viņam esot pēdējā versija. Un jā, tad tuvāko divu nedēļu laikā viņš centīsies (!!!) atrast pasniedzējus, kas varētu mācīt šo priekšmetus angļu valodā! Diezgan pārdomāti un savlaicīgi, vai ne? :)
Pēc divām dienām saņēmu e-pastu, ka visi manis izvēlētie priekšmeti būs pieejami un, ka viņš sastādīs progrmamu un dod ziņu.
Citā kabinetā uzrakstījam pieprasījumu tādai kā studentu kartei, kurā kārtējo reizi bija jānorāda visādas muļības, kā vidusskolas nosaukums, kurā gadā tā pabeigta, mammas uzvārds pirms laulībām un visādas citas pilnīgi bezjēdzīgas muļķības. Šķiet, vienīgais, kas pietrūkst ir "tavs kaķa vārds iepriekšējā dzīvē".
Pati skola - vērtējama vidēji - nekas īpašs, bet arī neož pēc naftalīna. "Turība", protams, daudz modernāka un jaukāka, bet šķiet, ka arī šai nebūs ne vainas. Skola kopumā ir liela un sadalīta pa fakultātēm. Katrai fakultātei sava ēka, līdzīgi kā LU. Par mācību procesu - ne gluži kā manā skolā - nebūšot nekādu izdales materiālu. Sēdi, klausies un pieraksti ko pasniedzējs stāsta. Un vērtēšanas sistēma ir piecu ballu sistēmā, bet ar 0,5 (piemēram, 5; 4,5; 4 u.tt.).
Ekonomikas un servisa vadības fakultāte |
Internacionālā ballīte
Otrdien uzpirkām vienu puisi no mūsu kojām (ieteica lejā recepcijas tantes, ka šis mūzikas akadēmijas students ir guru arī interneta jautājumos) ar mazo balzāmiņu (paldies, Andrim), lai saslēdz mums istabiņā internetu tā, lai varam abas ar istabiņas biedreni izmantot, jo sienā tikai viena kabeļa vieta! Tā kā bijām plānojušas trešdien iepazīties ar vēl vienu klubu Šcecinā, uzaicinājām līdzi. Kā rezultātā mums bija internacionālā ballītē klubiņā ar nosaukumu HeyaBar - mēs abas no Latvijas, meitene no Čehijas, meitene no Bulgārijas un šis puisis no Uzbekistānas, kurš runāja tikai krieviski un poliski, atšķirībā no meitenēm, kas runāja tikai angliski. Tā nu sanāca būt par tulku, lai viņi varētu savā starpā sazināties.
Interesants klubs. Tur nav jāmaksā ieejas maksa, bet par to, lai būtu kur apsēsties. Visi dīvāniņi (kādi 15 kopumā ) bija rezervēti. Ieņēmām vienu no diviem galdiņiem, pie kuriem varēja pastāvēt.
Integration Dinner
Ceturtdienas vakarā bija paredzētas kopējās pusdienas visiem Erasmus studentiem vienā no resorāniņiem, kuri piedavā poļu tradicionālo virtuvi. Galdiņi bija rezervēti mazāk, nekā atnaca studenti. Apsēdāmies pie Turcijas studentiem (jāpiebilst, ka šo semestri salīdzinoši daudz Turcijas un Itālijas Erasmus studenti). Iesākumam uz galda atradās maize, tāds kā tauku un gaļas maisījums (man šķiet, ka mana omīte to sauc par dradžiem) un sālīti gurķīši. Ēdienkartē (lai gan tā bija gan poliski, gan angliski, gan vāciski) neko īpaši tradicionālāku kā gulašu arī neatradu. Dažiem gan bija palaimējies atrast ko dīvaināku, bet īsti laimīgi viņi ar to neizskatījās.
Uzkodas - maize, gurķīši un dradži |
Gaidam vakariņas |
Turku puisis, kurš mani visu vakaru sauca par Avrilu, jo es esot kopija Avrilai Lavinjai |
Mans gulašs |
Pēc tam bija plāns vakaru turpināt klubiņā ar nosaukumu CityHall. Bet tā kā vēl bija nedaudz par ātru, lai dotos uz turieni (ātrāk par 23.00 vai par 00.00 klubos nav dzīvības pazīmes) paciemojāmies pie mūsu jaunajiem draugiem -turkiem kojās.
Man bija iespēja vēlreiz pārliecināties, cik laimīga esmu ar savām kojām, jo šajās ir daudz mazākas istabiņas, daudz vairāk nolietotas, skaļi, jo katrā otrajā istabiņā notiek ballīte, koridorā drīkst pīpēt un tā smaka nāk iekšā istabiņās. Plānojums šeit ir nedaudz savādāks - ir garš gaitenis ar durvīm. Aiz katrām durvīm ir mazmazītiņa virtuvīte ar plīti, plauktiņiem un vannasistaba, tad nāk duvas durvis uz istabiņām, kur katrā dzīvo 2 cilvēki. Ledusskapis - tikai alternatīvais - ārā, aiz loga, uz palodzes.
Manas kojas ir klusas mierīgas un tīras.
Ciemos pie turkiem, kuri mums demonstrēja ar youtube palīdzību turku populāro mūziku |
Visi turki fočēties ar mums blondīnēm kā 8 pasaules brīnumu |
Tovakar šķiet visa Šcecina bija tieši šajā klubiņā - satiku arī savu buddy - Oskar |
Piektdienas pēcpusdienā tika organizēta pastaiga pa pilsētu visiem Erasmus interesentiem. Devāmies pastaigā cauri pilsētai un lielāko Šcecinas parku. Vispār šajā pilsētā ir 17 parki un divi meži, kas arī domati pastaigām. Jā, dzīvoju diezgan zaļā pilsētā!
Ar daļu no pastaigas biedriem |
Pulcējamies |
Šis ir Šcecinas slavenais rožu dārzs ar 150 rožu šķirnēm. Vietējie saka, ka maijā jau šeit būs pirmie ziedi |
Piemineklis ar četriem ērgļiem - kkas ļoti vēsturisks |
Es un Bulgāru meitene Denisja pie kkādām parka instalācijam |
Neaizsalis bija tikai mazs laukums ezera, kur arī bija sapulcējies viss pīļu bariņš |
Piektdienas un sestdienas vakaru pavadu mājās, jo divas ballītes šonedēļ jau bijušas. Jūtos veca, jo īsti nevaru un negribu turēt līdzi pārējiem trakajiem Erasmus ballētājiem! :)
Turklāt, ja viss izdosies, tad 7dienu pavadīšu Berlīnē. Par to tad nākamareiz...